Strona główna » Blog » Jak często je pies ?
Kontakt
  • NIP: 7891793996

  • E-mail:sklep@weterynaryjny.pl
  • Telefon600-829-424
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
ScanVet
alt
alt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Jak często je pies ?

Nasi czworonożni przyjaciele również muszą odpowiednio się odżywiać. Dobrana dieta dla psa może zapobiec wielu chorobom, które również je dotykają. Cukrzyca, niewydolność wątroby, czy zapalenie trzustki oraz problemy urologiczne często zdarzają się również u psów. Niepokojące symptomy u swojego czworonożnego pupila można łatwo zauważyć i konsultować z weterynarzem, być może bowiem niezbędna będzie karma lecznicza dla psa w celu poprawienia jego kondycji. Warto również zwrócić uwagę na to, czym żywi się nasz pupil, dieta ma bowiem bardzo duży wpływ na zdrowie zwierzęcia. Dodatkowo ważny jest aspekt jak często je pies, oraz jakiej wielkości porcje podczas posiłku dostaje...
 

Ilość posiłków zależy od... psa

Ze względu na dużą różnorodność jeśli chodzi o wielkość czworonogów, ich rasę czy wiek nie ma jednolitej częstotliwości podawania pokarmów w ciągu dnia. Przy porcjowaniu żywności trzeba zwrócić uwagę na indywidualne cechy zwierzęcia, takie jak wiek, jego tryb życia i stopień aktywności, a także ogólny stan zdrowia oraz wagę. Psy domowe potrzebują zwykle mniej kalorii, ze względu na zmniejszoną aktywność... Z kolei często biegające po podwórku zwierzęta wymagać będą więcej ilości energii i zwiększonej częstotliwości porcjowania posiłków.
 

W przypadku dorosłych zwierząt, karma dla psa powinna być dostarczana raz, góra dwa razy dziennie. Bardziej aktywne psy jednak mogą wymagać jeszcze częstszych, ale i nieco mniejszych posiłków. Małe rasy psów potrzebować będą z kolei również częstego dokarmiania w małych porcjach, ze względu na niewielki rozmiar ich żołądka. Warto przede wszystkim zachować regularność podczas karmienia psów.
 

W przypadku szczeniaków również nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak często je pies. Zaleca się dostosowywać dawkę pokarmu w zależności od wieku pupila. W przypadku początkowej fazy wzrostu, do 5 miesiąca życia warto stosować 4 mniejsze porcje posiłku w ciągu dnia. W kolejnych dwóch miesiącach można zmniejszyć ilość posiłków do trzech, a powyżej 7 miesiąca życia przechodzić stopniowo w tryb porcjowania tak jak dla psa dorosłego.
 

Niezależnie od wieku psa, nie należy karmić go bezpośrednio przed spacerem czy zabawą. Może to wpłynąć negatywnie na żołądek zwierzęcia powodując niestaranność a nawet skręt żołądka. Warto po posiłku zadbać o przynajmniej godzinny wypoczynek czworonoga. Identyczna zasada dotyczy dostarczania psu jedzenia po aktywności, warto wtedy również odczekać około 20 minut zanim poda się psu ulubioną karmę.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu