Strona główna » Blog » Jaką wybrać karmę dla kota ?
Kontakt
  • NIP: 7891793996

  • E-mail:sklep@weterynaryjny.pl
  • Telefon600-829-424
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
ScanVet
alt
alt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Jaką wybrać karmę dla kota ?

Aby domowe koty były w doskonałej kondycji i nie ulegały chorobom, również potrzeba odpowiednio dostosowanej karmy. Powinna ona przede wszystkim dostarczać zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, energii do swobodnego działania oraz powinna wpływać na wygląd sierści oraz odporność czworonoga. Zwykle dokarmiając kota nie zwracamy uwagi na to, jak dobierać odpowiednią mieszankę dla pupila, a może to w dłuższej perspektywie generować poważne problemy zdrowotne...
 

Ważna jest zbilansowana dieta.

Nie jest tajemnicą, że do prawidłowego rozwoju zarówno człowieka, jak i towarzyszących mu zwierząt potrzebne jest dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych. Zbilansowany pokarm oparty na naturalnych składnikach który będzie spożywał kot nie tylko świetnie go odżywi , lecz także będzie zapobiegać rozwojowi infekcji w jego ciele. Warto dobierając odpowiednie karmy zwrócić uwagę na indywidualne cechy czworonoga, takie jak wiek, stan jego zdrowia oraz wagę. Stosując karmy bytowe czyli mieszanki przeznaczone dla zdrowych zwierząt możemy mieć pewność, że dostarczamy kotu wszystkich niezbędnych składników, mikroelementów oraz witamin potrzebnych do ich normalnego funkcjonowania. W zależności od przeznaczenia mieszanki zawiera ona zróżnicowany zestaw składników przygotowanych przez specjalistów, który ma wspierać podstawowe funkcje i rozwój kotów na każdym etapie życia.
 

A co dla kotów chorych?

Zwierzęta, u których pojawiły się pierwsze oznaki chorób można leczyć stosując specjalistyczne karmy lecznicze. Przeznaczone są one dla zwierząt o specjalistycznych wymaganiach dietetycznych ze względu na liczne schorzenia. Dieta tego typu ma dostarczyć zwierzęciu odpowiednich mikroelementów, wpłynąć na polepszenie jego kondycji, a także stopniowo niwelować choroby, które może złapać nasz kot. W zależności od rodzaju schorzenia można dobrać różne mieszanki, między innymi:

  • - karma dla kota posiadającego zaburzenia pracy serca i nerek
  • - mieszanki dla pupilów z cukrzycą powodujące zmniejszenie ich wagi
  • - mieszanki wspomagające kondycję zwierząt po procesie sterylizacji
  • - karma lecznicza dla kota wspomagająca eliminację kul włosowych i poprawę jakości sierści.

Warto dodać, że stosowanie odpowiednich mieszanek leczniczych powinno być wspomagane konsultacjami z weterynarzem. Tylko wtedy ich działanie będzie w pełni bezpieczne dla naszego pupila.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu