Brak produktów w koszyku.
Sklep

Spis treści:

18.04.2023
Czas czytania: 2 min.

Lęk separacyjny u psa – objawy stresu

Każdy właściciel psa wie, jak bardzo jest to emocjonalny typ zwierzęcia. Okazuje się, że czworonożny przyjaciel może reagować dużym stresem na wszelkie sytuacje rozłąki ze swoim właścicielem. Specjalnie tyczy się to psów adoptowanych, które boją się ponownego odrzucenia, choć nie tylko. Stres u psa pojawić się może także na skutek innych wydarzeń, takich jak głośne fajerwerki czy długa podróż.

Objawy lęku separacyjnego u psa

Objawy lęku separacyjnego są łatwe do zaobserwowania. Najczęściej jest to piszczenie, wycie, szczekanie, drapanie po drzwiach czy niszczenie przedmiotów w domu, gdy właściciel jest poza nim. Oczywiście, lęk separacyjny może mieć różne nasilenie. Nie zawsze wiąże się z niszczeniem obiektów przez psa. Czasem zwierzę po prostu przeżywa niepokój, jest wyraźnie zestresowane, co widać zwłaszcza w jego oczach i postawie ciała. Głośne zachowanie, chociażby piszczenie, może być uciążliwe dla sąsiadów. Trzeba mieć na uwadze, że za tym konkretnym zachowaniem kryje się realne cierpienie psa, który nie rozumie, że jego pan lub pani niebawem wróci.

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym?

Właściciel psa nie może sobie pozwolić na przebywanie z nim non stop. Musi jednak jakoś wpłynąć na swoje zwierzę w trakcie swojej nieobecności. Pomagają w tym tabletki na uspokojenie psa. Powinny być jednak odpowiednio dobrane. Skutecznie będą one łagodzić lęk i stres u zwierzęcia. Sprawią, że pies będzie mógł wrócić do emocjonalnej równowagi. Wsparciem okazują się również naturalne przysmaki dla psa, które można połączyć wraz z tabletkami. Wówczas pies bez problemu zażyje podany przez nas lek i do tego w smakowitej dla niego formie. Smakołyki i tabletki warto jednak kupić u sprawdzonego producenta. Godnym polecenia sklepem jest Weterynaryjny.pl.

Lęk separacyjny i stres to uczucia doskonale znane psom. Niestety, mogą one prowadzić do agresywnych zachowań. Poza tym, zwierzę po prostu cierpi. W takich sytuacjach warto więc zaaplikować tabletki uspokajające, dzięki którym pies wyciszy się, a odczuwany u niego poziom lęku spadnie. Nikt nie lubi obserwować swojego psa smutnego czy zdenerwowanego. Na szczęście nie ma takiej konieczności. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie i sprawdzone leki.

Wysyłka

Gwarantujemy, że Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 48 godzin od złożenia. Wybierz spośród wielu opcji dostawy, takich jak paczkomat, czy kurier.

Bezpieczne zakupy

Wybieraj spośród wielu opcji płatności, takich jak karta, przelew, czy płatność przy odbiorze. Bezpieczeństwo transakcji gwarantują Przelewy24

Obsługa

Przyjazna obsługa to nasza specjalność! Chętnie rozmawiamy, słuchamy i doradzamy, aby Twoje zakupy były jeszcze przyjemniejsze.