Brak produktów w koszyku.
Sklep

Spis treści:

20.06.2024
Czas czytania: 2 min.

Zwalczanie gryzoni – najskuteczniejsze sposoby

Od wielu wieków ludzie próbowali radzić sobie z gryzoniami, stosowali wiec najróżniejsze metody. Od tych humanitarnych, aż po te śmiertelnie skuteczne. Dlatego teraz każdy z nas jest w stanie wybrać najodpowiedniejszą, jego zdaniem, metodę rozwiązania tego problemu. Tak naprawdę istnieją cztery sprawdzone metody pozbycia się gryzoni z domu.

4 metody na pozbycie się myszy i szczurów z domu

Pierwszy z nich to tradycyjne łapki i pułapki. Są one skuteczne, ale też radykalne. Wewnątrz takiego urządzenia umieszczana jest przynęta, gryzoń zwabiony wchodzi do środka, a wtedy pułapka uśmierca go szybko i bezboleśnie. Jedyne co pozostaje nam to pozbyć się truchła. Istnieją oczywiście pułapki pozwalające na schwytanie żywego stworzenia i wypuszczenie go np. do lasu lub na łąkę.
 

Zwalczanie gryzoni możemy także przeprowadzać za pomocą środków chemicznych. Do tego celu służą specjalne trutki, które powinniśmy wyłożyć w miejscach, gdzie myszy lub szczury najczęściej się pojawiają. W tym przypadku musimy wziąć pod uwagę, fakt, iż mogą się one wydać atrakcyjne dla innych zwierząt, w tym kotów i psów. Dlatego też trzeba zachować ostrożność, by nie doszło do tragedii.

Jeżeli natomiast brzydzimy się gryzoni, to dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie specjalistycznej firmy zajmującej się deratyzacją. Specjalności mają profesjonalny sprzęt, konieczną wiedzą i doświadczenie nie tylko w eliminowaniu wrednych gryzoni, ale także zabezpieczaniu domów i mieszkań przed ich ponownym pojawieniem się.

Czwarta metoda może spodobać się miłośnikom zwierząt domowych. Z plagą szczurów i myszy doskonale poradzi sobie kot. Z radością będzie on patrolował strychy i piwnice, polował na gryzonie i w ten sposób skutecznie je odstraszał.

Wybór odpowiedniej metody powinien być podyktowany tym jak duży jest to dla nas problem, czy mieszkamy w domu, czy mieszkaniu oraz jak szybko chcemy pozbyć się gryzoni z naszego obejścia. W każdym razie inwazja myszy lub szczurów nie powinna pozostać bez odpowiedzi z naszej strony.

Wysyłka

Gwarantujemy, że Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 48 godzin od złożenia. Wybierz spośród wielu opcji dostawy, takich jak paczkomat, czy kurier.

Bezpieczne zakupy

Wybieraj spośród wielu opcji płatności, takich jak karta, przelew, czy płatność przy odbiorze. Bezpieczeństwo transakcji gwarantują Przelewy24

Obsługa

Przyjazna obsługa to nasza specjalność! Chętnie rozmawiamy, słuchamy i doradzamy, aby Twoje zakupy były jeszcze przyjemniejsze.