Strona główna » Blog » Poznaj rasę Buldog francuski
Kontakt
Reklama
  • bannery_lewy_box
ScanVet
alt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Poznaj rasę Buldog francuski

alt
Buldog francuski to rasa psa, która cieszy się szczególną popularnością w ostatnich latach. Te nieduże, inteligentne zwierzęta kradną serca swoim opiekunom dzięki przyjaznemu usposobieniu, swojej miłości do ludzi i niezaprzeczalnemu urokowi osobistemu, idącemu w parze z zabawnym, sympatycznym wyglądem. Są to psy, które miewają skłonności do różnego rodzaju chorób i dolegliwości, również w związku z ich budową anatomiczną, dlatego każdy troskliwy właściciel powinien odwdzięczyć się swojemu towarzyszowi odpowiednią opieką.
 

Pochodzenie

 

Buldog francuski, wbrew nazwie, ma angielskie korzenie - stanowi krzyżówkę buldoga angielskiego z terierem. Towarzyszył swoim angielskim właścicielom, którzy emigrowali do Francji, gdzie stał się nadzwyczaj popularną rasą.
 

Wygląd, charakter i potrzeby.

 

Buldogi francuskie ze względu na swoją muskulaturę, która idzie w parze z małymi rozmiarami, oraz specyficzne, długie uszka i spłaszczony pyszczek, są bardzo charakterystyczne. W zależności od płci, ich wysokość plasuje się w zakresie 24-35 cm, a waga waha się od 8 do 14 kilogramów. Są niezwykle czułe, silnie związane ze swoimi opiekunami. Wykazują się dużym zrównoważeniem i żyją w harmonii z otoczeniem, dlatego stanowią dobre towarzystwo dla dzieci. Jedynym wyjątkiem są inne psy tej samej rasy i płci - buldożki mogą być wtedy zadziorne, jednak dla innych ludzi i zwierząt, będzie to pies łagodny i przyjazny.
 

Buldogi francuskie, oprócz uwagi i miłości ze strony właściciela, nie mają wielkich potrzeb. Nie potrzebują dużej ilości ruchu, czują się dobrze również w mniejszych mieszkaniach. Ich sierść nie przysparza problemów, nie wymaga częstego czesania. Należy natomiast pamiętać o sprawdzaniu stanu uszu i czyszczeniu psyka.
 

Zdrowie

 

Buldogi francuskie należą do ras brachycefalicznych - posiadających krótką kufę. Taka budowa anatomiczna skutkuje nieprawidłowym wykształceniem tchawicy i nozdrzy, a tym samym trudnościami z oddychaniem, dlatego trzeba szczególnie uważać podczas występowania wysokich temperatur, oraz aktywności fizycznej. Ruch jest oczywiście wskazany, jednak nie forsowny. Buldożki są również narażone na alergie i zwyrodnienia kręgosłupa. Warto jednak pamiętać, że przy odpowiedniej trosce ze strony właściciela, a w razie potrzeby - pomocy weterynarza - mogą być wiernymi przyjaciółmi na wiele lat.

Problemy zdrowotne buldogów francuskich, szczególnie w zakresie oddychania, wzmagają się przy występowaniu nadwagi. Nasz sklep zoologiczny posiada szeroką ofertę pełnowartościowej karmy dla psów - w tym dla ras brachycefalicznych, które pomogą utrzymać prawidłową masę zwierzęcia. Zapraszamy!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu