Strona główna » Blog » Jaką wybrać obroże dla psa ?
Kontakt
  • NIP: 7891793996

  • E-mail:sklep@weterynaryjny.pl
  • Telefon600-829-424
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
ScanVet
alt
alt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Jaką wybrać obroże dla psa ?

alt
Każdy właściciel psa musi znaleźć odpowiednią dla niego obrożę. Spełnia ona wiele funkcji, umożliwiając m.in. spacery czy identyfikację zwierzęcia w przypadku jego zaginięcia. Dobór odpowiedniej obroży powinien być przemyślany. Naszemu czworonożnemu przyjacielowi powinno być mu w niej komfortowo. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając obrożę dla swojego pupila.
 

Kwestia najważniejsza: odpowiedni rozmiar

 

Podstawowym kryterium wyboru jest oczywiście rozmiar. Zbyt ciasna obroża będzie powodować dyskomfort, a nawet ból. Z kolei zbyt szeroka... może zostać przez psa zgubiona. Zwierzę może podjąć próby zdjęcia z siebie obroży, zwłaszcza na początku, kiedy jeszcze nie jest do niej przyzwyczajony. Najlepiej jest zmierzyć szyję zwierzęcia i sprawdzić odpowiedni rozmiar obroży w specjalnej tabeli.
 

Mając już w rękach odpowiednią obrożę i zakładając ją na szyję psa, warto pamiętać, że nie powinna ona zbyt mocno przylegać do skóry. Popularne obroże z klamrą pozwalają na dopasowanie obroży - najlepiej by dawała ona trochę luzu. Jeśli zmieścimy za obrożą nasze dwa palce, będzie to dla psa najbardziej optymalne rozwiązanie.
 

Typ obroży - po który sięgnąć?

 

Wśród obroży dla psów, najpopularniejszy jest wariant z metalową sprzączką lub klamrą. Warto zwrócić przy uwagę na ich materiał. Wykonane ze skóry, będę trwałe i solidne, z pewnością pozostaną na szyi psa przez długi czas. Ciekawą propozycją jest święcąca obroża dla psa wykonana z silikonu. Pozwala ona na zlokalizowanie swojego psiaka po zmroku. Wariant ten jest szczególnie atrakcyjny dla osób, które nie korzystają ze smyczy, pozwalając swojemu czworonogu swobodnie biegać po podwórku lub innym obszarze.
 

Przy okazji tego tematu, warto wspomnieć, że na obroży umieścić można numer kontaktowy do właściciela. Zdarza się, że pies ucieknie i ciężko go znaleźć. Wówczas osoba, która ma z nim do czynienia, może zadzwonić pod dany numer i skontaktować się z właścicielem. Informacja tego typu może mieć formę zawieszki, w zależności od użytego materiału, można numer także wygrawerować bądź nadrukować.
 

Obroża dla psa - ważna decyzja

 

Wybór obroży dla psa to ważna decyzja. Nie każdy z modeli dostępnych na rynku jest wart polecenia. Kontrowersje wzbudza obroża uciskowa, która może zadawać zwierzęciu ból. Wybierając obrożę, warto się zastanowić co jest dobre dla naszego czworonoga. Należy również ustalić, czego od obroży oczekujemy: dobrego połączenia ze smyczą, widoczności, a może możliwości zapisania numeru kontaktowego? Odpowiedź na te pytania, pomoże wybrać odpowiedni model.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu