Brak produktów w koszyku.
Sklep

Filtry

Kolor

Marka

Znaleziono 1 produkt

Maty chłodzące dla kotów

Maty chłodzące dla czworonogów to akcesoria umożliwiające schłodzenie ciała zwierzęcia w porze letniej. Wysokie temperatury mogą poważnie szkodzić kotom i psom, dlatego – specjalnie dla Państwa pupili – przygotowaliśmy zestaw mat dostosowanych do potrzeb kotów i psów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dlaczego wysoka temperatura jest niebezpieczna dla kota?

Kot – w przeciwieństwie do człowieka – nie posiada tak złożonych mechanizmów odpowiedzialnych za termoregulację ciała. Zwierzęta te mają jedynie kilka gruczołów potowych, które usytuowane są głównie w okolicach uszu, nosa i poduszek łap. W przypadku przegrzania koty reagują nadmiernym dyszeniem i lizaniem sierści. Dostępne w naszej ofercie maty chłodzące dla kota to akcesoria, które pomagają chronić zwierzę przed skutkami przegrzania, wśród których najgroźniejszym jest udar cieplny.

Mata chłodząca dla czworonogów – rodzaje i sposób działania

Maty chłodzące dla kota działają na różne sposoby. W naszej ofercie można znaleźć kilka ciekawych produktów.

 1. Maty z wkładem
  To akcesoria, które wypełnione są specjalnym żelem. W jego skład wchodzą substancje chemiczne, które na skutek zewnętrznego nacisku pochłaniają energię cieplną. Czas ich skutecznego chłodzenia to maksymalnie 4 godziny. Po ich upływie zwierzak musi zejść z maty na około 30 minut. W tym czasie produkt odzyskuje swoją zdolność do schładzania.
 2. Maty wełniane
  To dość ciekawa grupa akcesoriów, które wypełnione są wełną. Całość pokryta jest wytrzymałym poliestrem, który chroni zawartość przed zniszczeniem. Aby mata chłodząca dla kota spełniła swoje zadanie, należy ją uprzednio namoczyć w wodzie. Tak nasączony produkt może schładzać ciało zwierzaka nawet przez całą dobę.
 3. Mata wypełniona wodą
  Ten produkt działa jak termofor. Wypełnia się go chłodną wodą, która skutecznie schładza zwierzaka. Wodna mata chłodząca dla kota jest wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów. Jest to konieczne ze względu na ryzyko wylania się wody.
 4. Mata wypełniona lodem
  Jest to rozwiązanie wymagające zastosowania specjalnych wkładów chłodzących. Wcześniej wkłada się je do chłodziarki lub zamrażarki.

Każda oferowana przez nas mata chłodząca dla kotów, może być stosowana jedynie w cieniu. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że produkt nie spełni pokładanych w nim oczekiwań. Co gorsza, wylegiwanie się zwierzaka na intensywnym świetle słonecznym może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

Reasumując, każda nasza mata chłodząca dla kotów to produkt, który zapewni zwierzakom mnóstwo komfortu w trakcie upalnych dni.

Wysyłka

Gwarantujemy, że Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 48 godzin od złożenia. Wybierz spośród wielu opcji dostawy, takich jak paczkomat, czy kurier.

Bezpieczne zakupy

Wybieraj spośród wielu opcji płatności, takich jak karta, przelew, czy płatność przy odbiorze. Bezpieczeństwo transakcji gwarantują Przelewy24

Obsługa

Przyjazna obsługa to nasza specjalność! Chętnie rozmawiamy, słuchamy i doradzamy, aby Twoje zakupy były jeszcze przyjemniejsze.