Brak produktów w koszyku.
Sklep

Preparaty mlekozastępcze dla trzody

Filtry

Marka

Waga

Znaleziono 2 produktów

Preparaty mlekozastępcze

Preparaty mlekozastępcze dla trzody są specjalnie opracowanymi produktami, które zastępują naturalne mleko matki w diecie prosiąt. Sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy naturalne żywienie okazuje się niemożliwe lub niewystarczające. Warto je stosować na przykład w dużych hodowlach, gdzie liczba prosiąt przewyższa zdolności karmienia lochy. Mleko dla prosiąt zawiera przeważnie wszystkie niezbędne składniki odżywcze wspierające zdrowy rozwój świń. Wysokiej jakości preparaty są łatwo przyswajalne i mogą znacząco przyczynić się do zmniejszenia wskaźnika śmiertelności prosiąt. Zapoznaj się z dostępnymi w naszym sklepie produktami, aby wybrać pokarm dla małych świnek. Poszczególne rodzaje mleka zastępczego różnią się od siebie składem. W zależności od potrzeb można zdecydować się na zakup mniejszych lub większych opakowań.

Mleko dla prosiąt — kiedy stosować?

Tego rodzaju preparaty stosuje się w różnych przypadkach. Jest to szczególnie uzasadnione, kiedy maciora ma zbyt mało mleka i nie może samodzielnie wykarmić swoich młodych. Także w przypadku dużych miotów uzupełnienie diety prosiąt o mleko zastępcze może okazać się uzasadnione. Można w ten sposób ograniczyć śmiertelność wśród młodych świnek. Zdarza się również, że maciora choruje lub umiera. W takiej sytuacji młode zwierzęta bez wątpienia będą potrzebowały alternatywnego źródła składników odżywczych, aby przetrwać. Prosięta, które mają problemy z przystawieniem się do sutków maciory lub nie są w stanie skutecznie ssać, również będą wymagały uzupełnienia diety. W sytuacjach awaryjnych mleko zastępcze może znacząco poprawić ogólną kondycję zdrowotną młodych świń, warto więc postawić na takie rozwiązanie, aby zwiększyć wydajność swojej hodowli.

Warto pamiętać o tym, że ten rodzaj pokarmu stosuje się tylko na wczesnym etapie życia świń. Po około 2-3 tygodniach życia można zacząć podawać zwierzętom pasze stałe. Na początku jednak powinny to być niewielkie ilości karmy stosowane naprzemiennie z mlekiem zastępczym. Wymienione produkty należy odstawiać stopniowo, aby prosięta miały czas na przystosowanie się do nowej diety. Mleko zastępcze stanowi jednak doskonałe rozwiązanie w kryzysowych sytuacjach, ponieważ pozwala zapewnić odpowiednie warunki życia młodym świnkom w początkowym okresie życia, kiedy wymagają najbardziej intensywnej opieki i potrzebują wyjątkowo odżywczego pokarmu.

Mleko zastępcze

Preparaty mlekozastępcze dla prosiąt są niezbędnym elementem w nowoczesnej hodowli świń. Takie produkty pozwalają dostarczyć zwierzętom wszystkie kluczowe składniki odżywcze. Zawierają niezbędne białko, tłuszcze, witaminy i minerały, które umożliwiają prosiętom zdrowy wzrost i prawidłowy rozwój. W składzie mleka zastępczego znajdują się często także dodatki, które wspomagają zdrowie układu pokarmowego. Pełnowartościowy pokarm pozwala także skutecznie zadbać o odporność prosiąt. Dzięki odpowiedniej kompozycji składników mleko zastępcze zapewnia prosiętom wysokie poziom energii. Świnki otrzymują wszystkie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu mikroelementy od pierwszych tygodni życia, rosną więc większe i silniejsze.

Wysokiej jakości preparaty mlekozastępcze są łatwo przyswajalne, co minimalizuje ryzyko problemów trawiennych i zapewnia szybki przyrost masy ciała młodych zwierząt. Pełnowartościowe produkty pozwalają hodowcom zadbać o zdrowie i wydajność stada, co przekłada się na lepsze wyniki finansowe. Regularne stosowanie mleka zastępczego może być kluczowym elementem strategii zarządzania trzodą, ponieważ zapewnia stabilny rozwój gospodarstwa. Poszczególne produkty mogą różnić się od siebie składem, warto więc przed zakupem konkretnego mleka zastępczego zapoznać się ze szczegółami. Wszystkie produkty dostępne w ofercie naszego sklepu są sfotografowane i dokładnie opisane, można więc bez trudu wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie. Towary zamówisz przez internet, nie trzeba więc martwić się o ich transport. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych opakowań mleka zastępczego.

Wysyłka

Gwarantujemy, że Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 48 godzin od złożenia. Wybierz spośród wielu opcji dostawy, takich jak paczkomat, czy kurier.

Bezpieczne zakupy

Wybieraj spośród wielu opcji płatności, takich jak karta, przelew, czy płatność przy odbiorze. Bezpieczeństwo transakcji gwarantują Przelewy24

Obsługa

Przyjazna obsługa to nasza specjalność! Chętnie rozmawiamy, słuchamy i doradzamy, aby Twoje zakupy były jeszcze przyjemniejsze.