Brak produktów w koszyku.
Sklep

Witaminy, minerały, elektrolity dla trzody

Filtry

Marka

Waga

Pojemność

Schorzenie

Znaleziono 56 produktów

Trzoda — witaminy 

Aby świnie były zdrowe, trzeba przede wszystkim zadbać o ich dietę. Jej fundamentem powinny być wysokiej jakości pasze dla trzody chlewnej. Pełnowartościowy pokarm stanowi doskonałe źródło białka, węglowodanów i tłuszczy niezbędnych dla prawidłowego rozwoju zwierząt. Trzeba jednak pamiętać również o stosowaniu odpowiedniej suplementacji. Witaminy i minerały odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Mikroelementy wpływają na stan wielu organów i skutecznie regulują procesy metaboliczne. Dostarczanie zwierzętom niezbędnych substancji odżywczych zapobiega powstawaniu niedoborów, które mogą prowadzić do rozwoju chorób. Prawidłowa suplementacja zwiększa ponadto wydajność reprodukcyjną loch i wspiera rozwój prosiąt, co przekłada się na poprawę wyników finansowych gospodarstw.

Pasza dla świń

Wybór odpowiedniej paszy dla świń jest kluczowy dla zdrowia zwierząt. Decydując się na zakup konkretnych produktów, warto zwrócić uwagę na to, czy zawierają one odpowiednie proporcje niezbędnych składników odżywczych. Białko jest niezbędne dla wzrostu mięśni i innych tkanek. Węglowodany dostarczają organizmowi energii. Tłuszcze stanowią zaś cenne uzupełnienie diety. Ich regularne spożywanie wpływa pozytywnie na stan skóry i sierści. Warto również zwrócić uwagę na to, że pasza dla świń powinna zawierać witaminy i minerały wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dobrze sprawdzają się mieszanki. Komponuje się je w taki sposób, aby dostarczyć zwierzętom wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Pasza dla świń krzyżówka jest uniwersalnym rozwiązaniem docenianym przez wielu hodowców. Takie produkty stanowią idealną bazę pokarmową dla trzody.

Należy jednak pamiętać także o tym, że w zależności od etapu życia świnie, mogą potrzebować nieco innego pożywienia. Prosięta powinny spożywać pokarmy wysokobiałkowe. Świniom przeznaczonym na ubój, będącym w fazie intensywnego wzrostu, podaje się premiks dla tuczników. Ten rodzaj paszy wspiera przyrost masy mięśniowej zwierząt. Pasza dla świń na masę pozwala osiągnąć lepszą wydajność produkcyjną. Naturalne dodatki, takie jak probiotyki, prebiotyki, zioła i enzymy wspierają trawienie i zdrowie układu pokarmowego trzody. Wybierając pożywienie dla zwierząt, warto zwracać uwagę nie tylko na rodzaj, ale również jakość składników. Znaczenie ma bez wątpienia również forma, w której podawane jest jedzenie. Jego spożycie powinno być wygodne dla zwierząt. Od jakości paszy dla zwierząt zależy zdrowie i produktywność całego stada. Są to czynniki, które w dłuższej perspektywie wpływają na wyniki finansowe gospodarstwa. Niektórzy hodowcy zwracają uwagę na to, ile kosztują pasze dla świń. Bilans ekonomiczny ma duże znaczenie, ponieważ hodowla musi być dochodowa.

Pasze dla trzody chlewnej — suplementacja

Pasza dla trzody chlewnej jest podstawą zbilansowanej diety zwierząt, jej stosowanie nie jest jednak wystarczające. Aby świnie cieszyły się dobrym zdrowiem, należy również zadbać o zapewnienie im dostępu do odpowiednich suplementów. Zwierzęta potrzebują mikroelementów, wspierających różnorodne funkcje organizmu. Istotne są witaminy A, C, D, E i K oraz kompleks witamin B. Każda z nich reguluje pracę innego układu. W sprzedaży znajdują się produkty ukierunkowane na wspieranie działania poszczególnych organów, ale również preparaty multiwitaminowe, które charakteryzują się holistycznym działaniem. Przed podjęciem decyzji o zakupie suplementu, warto zastanowić się nad tym, jakie konkretnie jest zapotrzebowanie.

Oprócz witamin trzeba również dostarczać świniom odpowiednie minerały, które wspierają wiele biologicznych funkcji. Wapń i fosfor są podstawowymi składnikami budulcowymi kości i zębów, a zachowanie odpowiednich proporcji tych pierwiastków jest kluczowe, aby zapobiec takim problemom zdrowotnym, jak na przykład krzywica. Cynk wpływa pozytywnie na zdrowie skóry i sprzyja gojeniu ran. Selen chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Magnez reguluje działanie układu nerwowego. Prawidłowa suplementacja pozwala skutecznie zapobiegać niedoborom odżywczym u zwierząt. Zwiększa się dzięki niej również wydajność reprodukcyjna loch. Dostarczanie trzodzie niezbędnych mikroelementów wpływa także pozytywnie na rozwój prosiąt. 

Zakwaszacz do paszy dla świń jest dodatkiem, który pomaga obniżyć pH pożywienia. Po jego spożyciu w przewodzie pokarmowym zwierząt powstaje bardziej kwaśne środowisko. Stosowanie wymienionego suplementu wspiera zdrowie jelit i poprawia trawienie. Dzięki zakwaszaczowi poprawia się przyswajanie składników odżywczych oraz zmniejsza rozwój szkodliwych bakterii. Masa ciała zwierząt szybko się zwiększa. Rośnie również wydajność hodowli. Regularne dodawanie do pożywienia zakwaszaczy zmniejsza również ryzyko pojawienia się infekcji i chorób, co wpływa pozytywnie na ogólną kondycję stada. Warto pamiętać, że im zdrowsze są zwierzęta, tym lepsze wyniki finansowe osiąga gospodarstwo. Zapoznaj się z dostępnymi w naszym sklepie produktami, aby wyposażyć się we wszystkie niezbędne suplementy.

Wysyłka

Gwarantujemy, że Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 48 godzin od złożenia. Wybierz spośród wielu opcji dostawy, takich jak paczkomat, czy kurier.

Bezpieczne zakupy

Wybieraj spośród wielu opcji płatności, takich jak karta, przelew, czy płatność przy odbiorze. Bezpieczeństwo transakcji gwarantują Przelewy24

Obsługa

Przyjazna obsługa to nasza specjalność! Chętnie rozmawiamy, słuchamy i doradzamy, aby Twoje zakupy były jeszcze przyjemniejsze.