Brak produktów w koszyku.
Sklep

Pielegnacja racic i skóry bydła

Filtry

Marka

Waga

Pojemność

Schorzenie

Znaleziono 33 produktów

Racice bydła, ze względu na stały kontakt z podłożem, są wyjątkowo narażone na różnorakie zakażenia, które skutkować mogą przewlekłymi chorobami. Z tego powodu ogromne znaczenie ma pielęgnacja racic u bydła, stanowiąca najlepszą profilaktykę. Jest ona, oprócz stosowania zbilansowanej diety oraz zapewnienia zoohigienicznych warunków, kluczowym dla zapewnienia zwierzętom komfortu i odpowiedniej jakości funkcjonowania czynnikiem.
W pielęgnacji racic idealnie sprawdzają się wielofunkcyjne żele. Stosowane w przypadku chorób i zakażeń skórnych, dzięki swojej konsystencji zapewniają większą od tradycyjnych maści skuteczność i wydajność.
Niezastąpionym składnikiem w pielęgnacji racic jest dziegieć, dostępny zarówno w formie sprayu jak i klasycznej maści, stosowany do suchych kopyt lub jako uzupełnienie opatrunku, oraz smoła bukowa.
Warto pamiętać, iż pielęgnacja racic nie ogranicza się jedynie do stosowania profilaktycznie lub leczniczo stosownych preparatów, ale obejmuje również wykonywaną dwa razy w roku korekcję racic, polegającą na przycinaniu rogu i nadawaniu w ten sposób racicom prawidłowego kształtu. Po zabiegu konieczne jest odpowiednie pielęgnowanie rogu, najlepiej z użyciem wspomagających gojenie specyfików, jak OverVet Blue Glue w formie żelu.
Pielęgnacja racic u krów ma ogromne znaczenie dla ich zdrowego funkcjonowania w stadzie- choroby racic w ich przypadku są jedną z głównych przyczyn brakowania krów w stadzie.

Wysyłka

Gwarantujemy, że Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 48 godzin od złożenia. Wybierz spośród wielu opcji dostawy, takich jak paczkomat, czy kurier.

Bezpieczne zakupy

Wybieraj spośród wielu opcji płatności, takich jak karta, przelew, czy płatność przy odbiorze. Bezpieczeństwo transakcji gwarantują Przelewy24

Obsługa

Przyjazna obsługa to nasza specjalność! Chętnie rozmawiamy, słuchamy i doradzamy, aby Twoje zakupy były jeszcze przyjemniejsze.