Strona główna » Bydło » Pielęgnacja racic
Kontakt
  • NIP: 536-153-09-05
  • E-mail:sklep@weterynaryjny.pl
  • Telefon600-829-424
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
ScanVet
alt
alt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Pielęgnacja racic

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Racice bydła, ze względu na stały kontakt z podłożem, są wyjątkowo narażone na różnorakie zakażenia, które skutkować mogą przewlekłymi chorobami. Z tego powodu ogromne znaczenie ma pielęgnacja racic u bydła, stanowiąca najlepszą profilaktykę. Jest ona, oprócz stosowania zbilansowanej diety oraz zapewnienia zoohigienicznych warunków, kluczowym dla zapewnienia zwierzętom komfortu i odpowiedniej jakości funkcjonowania czynnikiem.
W pielęgnacji racic idealnie sprawdzają się  wielofunkcyjne żele. Stosowane w przypadku chorób i zakażeń skórnych, dzięki swojej konsystencji zapewniają większą od tradycyjnych maści skuteczność i wydajność. 
Niezastąpionym składnikiem w pielęgnacji racic jest dziegieć, dostępny zarówno w formie sprayu jak i klasycznej maści, stosowany do suchych kopyt lub jako uzupełnienie opatrunku, oraz smoła bukowa.
Warto pamiętać, iż pielęgnacja racic nie ogranicza się jedynie do stosowania profilaktycznie lub leczniczo stosownych preparatów, ale obejmuje również wykonywaną dwa razy w roku korekcję racic, polegającą na przycinaniu rogu i nadawaniu w ten sposób racicom prawidłowego kształtu. Po zabiegu konieczne jest odpowiednie pielęgnowanie rogu, najlepiej z użyciem wspomagających gojenie specyfików, jak OverVet Blue Glue w formie żelu.
Pielęgnacja racic u krów ma ogromne znaczenie dla ich zdrowego funkcjonowania w stadzie- choroby racic w ich przypadku są jedną z głównych przyczyn brakowania krów w stadzie.